Wymiana oleju i Filtra DSG, Mulitronic

Zadbaj o swoją skrzynię biegów DSG, Multitronic

VW AUDI SEAT SKODA

Zadbaj o DSG lub Multitronic

Wymień olej i filtr w skrzyni biegów.

Zlecając regularnie wymianę oleju i filtra w skrzyni DSG lub multitronic zapewniasz utrzymanie optymalnych warunków pracy i wydłużasz tym samym żywotność automatycznej skrzyni biegów.
Oleju i filtra nie musisz wymieniać w Autoryzowanym serwisie Volkswagen, Audi, Seat Skoda ale możesz to zrobić także w warsztacie
Autoskrzynia.pl w woj. lubuskim (67-115) w Bytomiu Odrzańskim ul. Młyńska 13
znacznie taniej niż w autoryzowanej stacji obsługi.

Czy wymieniać olej w

Przekładnie dwusprzęgłowe DSG są konstrukcjami opartymi na manualnej skrzyni biegów. W dyżym uproszczeniu mamy dwa sprzęgła jedno do biegów parzystych a drugie do biegów nie parzystych a biegi zamiast manualnie są zmieniane przez mechatronikę wykorzystującą ciśnienie hydrauliczne. Mechatronika steruje załączaniem biegów oraz sprzęgłami.

Jeżeli zatem wymieniamy regularnie olej w manualnej skrzyni biegów dlaczego nie mielibyśmy tego robić w DSG?

W DSG także występuje tarcie, tworzą się opiłki, zużuwają się łożyska i synchronizatory. Regularna wymiana oleju powinna wydłużyć żywotność skrzyni biegów. Nie ma określonego interwału wymiany oleju i filtrów w skrzyniach DSG i multitronic ale z naszego doświadcznia serwisowego zalecamy wymianę oleju po przejechaniu od 45 tyś kilometrów do maksymalnie 60 tyś kilometrów lub co 2 lata.

W przypadku skrzyń biegów DSG 7-biegów 0AM z suchym sprzęgłem wraz z wymianą oleju w skrzyni biegów wymieniamy także olej hydrauliczny w mechatronice.


Wymiana oleju i filtrów w DSG 6-biegów

Olej w skrzyni biegów jest jednocześnie olejem hydraulicznym na którym pracuje mechatronika skrzyni biegów dlatego tak istotna dla prawidłowej pracy skrzyni biegów jakość tego oleju. W skrzyni biegów są dwa filtry. Zewnętrzny i wewnętrzny w skrzyni biegów. Wraz z olejem wymienia się tylko filtr zewnętrzny, gdyż wymiana filtra wewnętrznego wymagałaby demontażu i rozebrania skrzyni biegów a taki zabieg wykonuje się jedynie przy naprawie skrzyni biegów lub generalym remoncie

Wymiana oleju i filtrów w DSG 7-biegów

Występują dwa rodzaje oleju - olej w skrzyni biegów - olej przekładniowy oraz olej w mechatronice - olej hydrauliczny, stosowany także w układach wspomagania.
Podczas serwisu olejowego wymienia się oba oleje za każdym razem.

Wymiana oleju i filtra w skrzyni biegów typu Multitronic.

W tym przypadku wymieniamy olej statycznie.

Bytom Odrzański Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów FNW013 Akceptujemy Płatności kartą Visa Maestro Mastercard